Краудфандинг

Що це таке, і з чим його їдять.

З Вікіпедії: Громадське фінансування, англійською Краудфандинг (англ.Crowdfunding, crowd — «громада, гурт, юрба», funding — «фінансування»), тобто «Фінансування громадою» — це співпраця людей, які добровільно об’єднують свої гроші чи інші ресурси разом, як правило через інтернет, аби підтримати зусилля інших людей або організацій.

Звучить якось сухувато, і навіть трошки лякає, чи не так? 🙂

Насправді все більш дружелюбно, якщо розібратися.

Припустимо, Ви – звичайний хлопчина (або дівчина) від 18 до 95 років. Жили собі, поживали. Звичайним весняним ранком йдете по місту, і раптом починаєте усвідомлювати, що якесь дивне почуття не дає спокою, і раптом – ось же воно – Ось! – Вам просто необхідно негайно почати займатися садівництвом і в наступному році посадити на міській площі сад сакури, на який будуть приїжджати милуватися з усієї країни, і трохи – з сусідніх. Землеробство Ви трохи любите, та й аграрний за плечима є. Ви прикидаєте, що на цю справу Вам потрібно орендувати пару «соток» землі, закупити якихось хімікатів, транспорт, можливо пару сортів купити там-то і там-то. Заходите в інтернет прикинути, що до чого, і тут-то і виникає проблема, – за ті кошти, що є у Вас в наявності, ви можете хіба що квадрат два-на-два орендувати за своєю багатоповерхівкою на пару днів, і посадити там кульбаби… …ех, шкода, а так могло добре вийти…

Як це працює.

Але, поки Ви шукали в інтернеті, по чому зараз молода сакура, Ви познайомилися на форумі зі студентом, який щось розповідав про якісь двигуни, турбіни і ракети, про те, що він щось таке там придумав, що стане революцією літакобудування, і навіть придумав, де накопичити на комп’ютер, який йому потрібен для роботи.

Ви починаєте розбиратися докладніше, реєструєте свій проект на краудфандинговому сайті, описуєте, скільки і чого Вам потрібно для Ваших ідей, пояснюєте, що з цього вийде, і як це буде класно. А описувати вже можна всюди: соц.мережі, форуми, та хоч по радіо оголошуйте про свій збір, але в більшості випадків цього і не потрібно, оскільки краудфандингові сайти люди і так відвідують, – хороша ідея не залишиться непоміченою. І чекаєте…

Результат.

Знаходяться ті, хто у Вас повірив, безпосередньо у Вас або – Вашу ідею, але повірив. І не просто повірив, а ще й скидався потроху хто скільки міг. І ось одного разу Вам приходить повідомлення про те, що необхідна сума зібрана, і Ви можете приступати.

Чиїсь ідеї так і не здійсняться, хтось почне, але проривна ідея виявиться черговим пересічним бізнесом з продажу кетчунеза або взагалі даремно витраченими коштами і часом. Хтось збере на лікування, а чиїсь ідеї так і не зберуть потрібної суми.

Та мине якийсь час, а в Ваше місто приїдуть представники більшості країн, щоб подивитися на прекрасний сад сакури, який зміг виростити український умілець у себе в провінції. Їхати їм буде недалеко зі столиці, де вони як раз збиралися на форум з приводу проекту літака, розробленого студентом, який захотіли будувати всі європейські держави!

Повір у себе! У тебе вийде!!!

Тому:

– якщо Ти придумав щось нове

– знаєш, як змінити буденну річ, щоб вона стала ще краще

– якщо Ти написав книгу, але нема за що її опублікувати

– маєш бізнес-план, що вимагає інвестицій

– хочеш зібрати на мрію

То Ти саме там, де треба! Опублікуй проект! Переконай людей! Отримай підтримку!!!